Vracíme přírodu do sauny. vytváříme prostor pro sdílení a inspiraci. Ti nejlepší saunéři používají jen přírodní esence a ingredience. Sauna Herbal Cup letos slaví 10 let!

Jedinečná mezinárodní událost je otevřená široké veřejnosti, všem nadšeným zájemcům o saunu a přírodu. Jsme ve 12 zemích světa. 

Přinášíme zážitky! Program je bohatý a čistě přírodní. Zažijete a ucítíte sušené i živé byliny, esence, vykuřovadla. Těšte se na maceráty a výluhy, očistné metličky, voňavé čaje a koření. Těšte se na stovky krásných vůní. Prostě síla rostlin a stromů v mnoha podobách.

Spojujeme saunování, přírodu a odpočinek! To vše pro co největší prožitek, užitek i potěšení!

Těšte se na soutěže v peelingových procedurách a relaxačních bylinných saunových ceremoniálech. Těšte se na setkání, výměnu zkušeností i vzájemnou inspiraci. 

Navazujeme na tradice. Inspirujeme se u šamanů minulosti i současnosti. Hledáme přirozené zdroje energie. Přidejte se!

Sauna Herbal Cup 2023 – Česká kvalifikace

 

České kvalifikační kolo se uskuteční 28.-30.9. 2023 v Hotelu Atlantis Brno,
Informace v Události  na FB

VSTUPENKY si zakoupíte: www.hotel-atlantis.cz/cs/wellness-poukazy

Accommodation / ubytování / information: sales@hotel-atlantis.cz

Sledujte nás i na sociálních sítích, tam je vše nejčerstvější.
Moc se těšíme na všechna herbal setkání, na všechny přátele a spřízněné duše!

Výsledky českého kola Sauna Herbal Cup 2023

Program českého kola Sauna Herbal Cup 2023

Porota Sauna Herbal Cup 2023 – česká kvalifikace

Soutěžící Sauna Herbal Cup 2023

Hosté – doprovodný program

Partneři SHC ČR 2023 

Partneři pro české kvalifikační kolo 2023 – děkujeme.
Chcete být partnery? Kontaktujte nás emailem info@sauneri.cz

 

Hlavní soutěžní program

Relaxační herbal ceremoniály

Zvláštní kategorie saunových ceremoniálů zaměřená na uklidnění a načerpání sil. Vracíme přírodu do sauny. Nejen éterické oleje , ale také metličky, bylinky, vykuřovadla nebo výluhy. To vše naplní překrásnou vůní saunu. Vytváříme zážitek z přírody, tepla a zklidnění. Na návštěvníky čeká úžasná atmosféra s příjemnou hudbou, tlumeným světlem a jemnými vůněmi.

Soutěžící prezentují své originální pojetí práce s bylinami či kořením, výluhy aromatických rostlin, nebo metličkami. Chystají se speciální synergie éterických olejů. Soutěžní ceremoniály jsou něčím, na co dlouho nezapomenete! Saunér připravuje ceremoniál pečlivě, dlouho a vybírá ty nejkvalitnější ingredience.

Tento typ ceremoniálů nepřináší vystavěný příběh jako v saunovém divadle. Ale i tady se můžete ocitnout ve vzdálených zemích, exotických městech, divoké přírodě…

V rámci soutěže hodnotí odborná porota práci saunéra, kvalitu provedení ceremoniálu, profesionalitu, hygienu, práci s teplem i speciální aromaterapií a využití přírody.

Vstupte do sauny a nechte se unést do království klidu a přírody. Zažijte jinou dimenzi zážitkového saunování!

Peelingové procedury

To hlavní lákadlo Sauna Herbal Cupu, pro oči, nos i tělo. Královské procedury v jedinečném pojetí našich soutěžících. Peelingy a scraby, tělová péče, pleťové masky, aromaterapie v parní lázni. Saunéři provádí pečující a zkrášlující procedury s využitím kvalitních produktů, zajímavých kombinací bylinek a dalších přírodních ingrediencí.

Je potřeba umět peeling dobře namíchat, zapojit fantazii i využít znalosti. Ale velmi důležitá je i prezentace – design a vysvětlení postupu a smyslu procedury. Vše se hodnotí.

Peelingy se vystavují jako skutečná umělecká díla, krásná na pohled. Vysoce atraktivní část soutěže! Bude se vám líbit. Těšíte se do parní lázně už teď? Saunér vede proceduru, rozdává své produkty a o všem informuje. Není výjimkou několik složek procedury – a to např. speciální pleťová maska, péče o vlasy nebo samostatný peeling rukou nebo nohou.

V páře zažijete netradiční rituál.

Vstupte do parní lázně nové generace! S královskou péčí, krásou a vůní!

 

Poprvé jsme peelingovou soutěž zařadili v roce 2013.
Jsme jedineční a inovativní. Přinášíme novinky a trendy do světa wellness.

Doprovodný program

Součástí festivalů přírodního saunování, Sauna Herbal Cupu je i doprovodný program. Ten přináší program v mobilních saunách, mobilních stanech, tradiční i netradiční přístupy, žhavé novinky a trendy. Jde o nabitý mimosoutěžní program.

Ochutnejte metličkové procedury, kouřové rituály, muzikorelaxaci a workshopy.

Přivezeme hosty, saunéry různých specializací z různých koutů světa.
V rámci doprovodného programu se můžete také setkat se saunovým divadlem nebo freestyle saunovými ceremoniály. Prostě ukazujeme všechny oblasti zážitkového saunování!

Prostě přírodní saunování se vším všudy. I pro vás!

Historie

V roce 2013 vzniká v ČR soutěž zaměřená na použití přírodnin v sauně, vedle klasických vystoupení v sauně pak je zde peelingový pohár, soutěž peelingových a beauty procedur v parní lázni. Soutěž se uskutečnila v letech 2013,2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2022. Vždy se finále uskutečnilo v ČR (postupně: Relax Centrum Kolštejn, Hrubá Voda, Wellness Hotel Frymburk, Aqualand Moravia, Aquapalace Praha).

Od počátku je soutěž mezinárodní s účastníky z řady zemí. Od roku 2018 soutěž probíhá i v zahraniční (národní kola).

Vracíme do sauny přírodu, vytváříme novou koncepci práce saunového mistra.
Důležité a stěžejní je propojení s přírodou, soulad a pokora, nápadité používání tradičních i nových postupů a přinesení vůní a přírodnin do sauny.

Buďte s námi ve spojení

Česká asociace saunérů
Daliborova 22a
102 00 Praha 15 – Hostivař
IČO: 0426950

Pavel Hofrichter
Telefon: +420 603 840 883
E-mail: info@sauneri.cz

Napište nám

15 + 8 =